SIENA - ITÁLIE (Toskánsko)

21.07.2022

Historická Siena se nachází cca 70 km jižně od Florencie. Město bylo postaveno na původních etruských základech za vlády Caesara Římany a je rozděleno do 17 obvodů zvaných kontrády. Každý má svůj symbol, podle něhož je pojmenovaný. Můžete tak vidět na lampách, v jednotlivých částech města jednorožce, draka, věž nebo husu. Pod vlastní vlajkou pak jednotlivé "klany" soutěží na každoročních dostizích, zvaných Palia, kde odměnou vítěznému družstvu je bujará oslava na účet prohraného.

Na naší cestě do minulosti je to druhá zastávka. Ubytováváme se v kempu
na kraji města, odkud je to hromadnou dopravou do centra kousek. Siena
na mě působí jako zralá, moudrá žena, přijímající nás s pochopením do svého náručí a nechává nás sestoupit do hlubších vrstev sama sebe. Sedím
na staletých schodech před katedrálou Santa Maria Assunta neboli Duomo Siena, ruku vloženou do měkké Romanovi dlaně a cítím klid. Ten, který mi říká, že vše je v pořádku, v němž se můžu nadechnout a důvěřovat.

Díky mé špatné orientaci v prostoru a v číslech autobusů se poslední večer neplánovaně ocitáme na nádherném místě nad Sienou, kde hraje hudba a kde jsou muž a žena navzájem propleteni se zemí a jejími kořeny.
Opravdu hezké.